• NepreMEŠkaj mešPRO

  Je to tu! Môžete sa prihlasovať na tohtoročnú mediálnu školu - kurz P R O - pre všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií.

    NepreMEŠkaj mešPRO
 • Mediálna škola PRO priniesla motiváciu do práce v strediskách

  Po pandemických obmedzeniach sa privítala Mediálna škola nových účastníkov už štrnásty rok po sebe. Kým pred dvoma rokmi sa kurz konal online a pred rokom sa presunul do Dolného Kubína, prvý novembrový víkend roku 2022 privítali účastníkov opäť v

    Mediálna škola PRO priniesla motiváciu do práce v strediskách
 • Vyhrali sme spot k Eurovoľbám !!

  Slávnostne oznamujeme, že videá vytvorené na Mediálnej škole 2019 vyhrali 1. miesto v súťaži o predvolebný spot k Eurovoľbám!

    Vyhrali sme spot k Eurovoľbám !!
 • Na Mediálnej škole sa mladí desiatykrát učili vidieť a tvoriť

  Žilina 23. – 25. 11. 2018 Brány Mediálnej školy sa pre mladých z rôznych kútov Slovenska otvorili už po desiatykrát. Posledný novembrový víkend sa stretli prváci spolu s druhákmi pod jednou strechou na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Koniec

    Na Mediálnej škole sa mladí desiatykrát učili vidieť a tvoriť
 • NepreMEŠkaj desiaty ročník Mediálnej školy!

  Mediálna škola už po desiatykrát prijíma do svojich radov všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Tento dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania v oblasti médií sprostredkuje Laura, združenie mladých. Vzdelávanie je akreditované

    NepreMEŠkaj desiaty ročník Mediálnej školy!
 • Rozhodli sa dávať ďalej nádej

  Štvrtý kurz Mediálnej školy - Dávam sa niesol v znamení filmu. Na pohľad menšia skupinka účastníkov však počas posledného aprílového víkendu nezaháľala ani chvíľu a podarilo sa im nakoniec vytvoriť dva krátke filmy nesúce myšlienky nádeje.

    Rozhodli sa dávať ďalej nádej
 • Žilinu cez víkend potrápila záplava „kanónov“

  Ulice Žiliny plné kanónov. Niektorí obyvatelia pred nimi utekali, ďalší sa im vydali s odvahou v ústrety. Nešlo však o žiaden politický prevrat, či vojenskú operáciu. Skupina nažhavených prvákov Mediálnej školy sa na svoj druhý kurz musela vybaviť

    Žilinu cez víkend potrápila záplava „kanónov“
 • JA VIDÍM. A TY?

  MeŠkárske prváčence odštartovali už deviaty ročník projektu.

    JA VIDÍM. A TY?
 • V Žiline sa fotilo, tento krát na akreditovanom kurze

  Posledný aprílový víkend patril v Žiline projektu Mediálnej školy. Prváci sa na druhom kurze ŽIJEM zdokonaľovali vo fotografovaní. Pridanou hodnotou kurzu je novinka - akreditácia kurzov na MŠVVŠ SR.

    V Žiline sa fotilo, tento krát na akreditovanom kurze
 • MeŠkári sa učili dávať

  „Zvuk beží, kamera beží, klapka, akcia!“ Tieto slová sa ozývali chodbami saleziánskej školy v Žiline. Počas absolventského kurzu o videu sa takmer dvadsať účastníkov Mediálnej školy naučilo dávať!

    MeŠkári sa učili dávať
 • Druháci sa preklikali do grafiky, tvorili kampaň

  Tretí novembrový víkend v Žiline patril tentokrát druhému ročníku projektu Mediálnej školy. Takmer dvadsať mladých mediálnikov sa spoločne s lektorom zameralo na dizajn a grafiku.

    Druháci sa preklikali do grafiky, tvorili kampaň
 • Štartuje ďalší ročník Mediálnej školy!

  Mediálna škola opäť otvára svoje brány všetkým, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Už po ôsmykrát Laura, združenie mladých sprostredkuje dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania v oblasti médií.

    Štartuje ďalší ročník Mediálnej školy!
 • Je dokonané!

  Po 2 rokoch, ktoré v sebe niesli 4 kurzy, si konečne absolventi mohli vydýchnuť a povedať “je dokonané”. Diplomy sú odovzdané, my sa z nich tešíme a organizátori si vydýchli.

    Je dokonané!
 • Pracovná ponuka po druhom kurze? 1.apríl?

  Prvoaprílový víkend strávili účastníci prvého ročníka na kurze venovanom fotografií. Okrem kvalitných poznatkov a nadobudnutých zručností si niektorí z nich odnášajú aj cennú vizitku s pracovnou príležitosťou.

    Pracovná ponuka po druhom kurze? 1.apríl?
 • Kurz o grafike prebiehal v rodinnej atmosfére

  Mikulášsky víkend strávilo deväť mladých za počítačmi. Pod vedením lektora Sebastiána Andila totiž prebiehal na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline tretí kurz Mediálnej školy s názvom Tvorím so zameraním na dizajn a grafiku.

    Kurz o grafike prebiehal v rodinnej atmosfére
 • Žilina ožila médiami!

  Tretí novembrový víkend zaplavili Žilinu mladí dychtiví po médiách. Dvadsaťdva účastníkov z celého Slovenska sa pod vedením skúsených lektorov vzdelávalo v oblasti žurnalistiky.

    Žilina ožila médiami!
 • Mediálna škola otvára nový ročník!

  Laura, združenie mladých, opäť ponúka príležitosť pre všetkých, ktorí chcú byť viac doma vo svete médií. Po siedmykrát otvára sériu kurzov s názvom Mediálna škola.

    Mediálna škola otvára nový ročník!
 • Šaštínske gymnázium žilo médiami

  Gymnazisti v Šaštíne si 9. júna posvietili na to, ako fungujú médiá. Spolu s tímom lektorov odhaľovali logiku médií a vyskúšali si aj prácu profesionálneho fotografa.

    Šaštínske gymnázium žilo médiami
 • V Košiciach kriticky rozmýšľali

  Aj tento rok pokračoval projekt Mediálna škola pre školy, ktorého cieľom je priniesť odbornú mediálnu výchovu na gymnáziá a stredné školy. Tím lektorov, ktorí spolupracujú aj pri víkendových školeniach Mediálnej školy sa tento raz vybral na Gymnázium

    V Košiciach kriticky rozmýšľali
 • Vzdelával svoju konkurenciu

  Dizajn, grafika, reklama a vystupovanie pred kamerou. Štyri oblasti, ktoré tvorili náplň pozmeneného tretieho kurzu Mediálnej školy, ktorá sa uskutočnila 24.-26. októbra v Žiline.

    Vzdelával svoju konkurenciu