Rozbieha sa deviaty ročník Mediálnej školy. Bude plne akreditovaný!

Mediálna škola už po deviatykrát prijíma do svojich radov všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Tento dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania v oblasti médií sprostredkuje Laura, združenie mladých. Novinkou tohto ročníka je akreditácia projektu Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Projekt Mediálna škola zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí dvoch rokov z rôznych oblastí médií. V prvom ročníku je pre záujemcov pripravený kurz o písanej žurnalistike pod názvom VIDÍM, v ktorom sa mladí mediálnici dozvedia viac o písaní správy, na jar na kurze ŽIJEM sa zase posunú bližšie do tajov fotografie. Druháci sa čo-to podučia tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM zavŕšia svoje mediálne štúdiá tvorbou krátkeho videa.

Každý kurz zastrešujú organizátori z mediálneho tímu a profesionálni lektori priamo z praxe - novinári, fotografi, grafici a či kameramani. Registračný poplatok je 40€ za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa budú odohrávať na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a sú určené študentom stredných a vysokých škol.

Od decembra 2016 sú všetky 4 kruzy plne akreditované MŠVVŠ SR. „Je to novinka, na ktorú sme hrdí a za ktorú vďačíme aj predošlým organizátorom, ktorý stali pri zrode tohot projektu. Mladým môže akreditovaný certifikát výrazne zlepšiť ich osobný profil pre úspešné uplatnenie sa v mediálnej sfére“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA. 

Termíny kurzov:

VIDÍM (žurnalistika)10.-12.11.2017

TVORÍM (grafika) 27.-29.10.2017

ŽIJEM (fotografia)13.-15.4.2018

DÁVAM (video) 20.-22.4.2018

Prihlásiť sa na Mediálnu školu je možné najneskôr do 10. októbra 2017 na

http://www.medialnaskola.sk/prihlaska/

---

Sr. Mária Gregová FMA